Moja a Tínina poviedka 3

Napsal Ayumi Kurosawa (») v sobotu 23. 6. 2012 v kategorii Poviedka s Tínou, přečteno: 548×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

Toto je 3. pokračovanie našej poviedky. Ak ste nečítali 2. časť, prosím, zájdite na blog Tíny. Tam to nájdete a môžete sa sem v pohode vrátiť. :3

Notte: 

Zdola bolo počuť hlasy ľudí. Navrhli, aby sme zašli do nejakej benátskej kaviarničky lepšie sa spoznať. Bez slova  som prikývla. Stále som nevedela, čo si o nich myslieť. Doteraz som nestretla takých upírov. Nechodili osamote, prechovávali k sebe city...

Tak ako oni som roztiahla krídla. Na moje prekvapenie, tie ich neboli ako moje. Vyzerali trochu ako netopierie. Došla som k záveru, že to pravdepodobne závisí od upírskej línie. Boli trochu iný druh. Prešla som to ale mlčaním. Na moje potešenie, aj keď mali dlhšie krídla, bola som rýchlejšia. 

Gabrielle mierila do opačnej časti mesta. Spozorovala som zmenu v polohe jej krídel keď začala klesať. Ja a Thomas sme ju nasledovali. 

Vošli sme do malej kaviarničky. Aj takto neskoro v noci tu bolo otvorené. Bola útulná, miestami až trochu prečačkaná. Ale dojem bol pekný. Nebolo to podľa môjho gusta, ale budiž. Sadli sme si do štvorky, Tom zaujal miesto vedľa Gabrielle. Videla som, ako si preplietli prsty. A nespúšťali zo mňa pohľad. 

"Čo vlastne robíte v Benátkach? Nevyzeráte na talianov...."začala som debatu. 

"Oslavujeme výročie. Už je to 500 rokov, čo sme spolu." odpovedala Gabrielle a zaľúbene sa pozrela na Thomasa. "A ty si odkiaľ?" obrátil sa na mňa Thomas, "Porozprávaj nám o svojej minulosti."

Nebola som si istá, či im to chcem porozprávať. Uhla som pohľadom a zahovorila to. "Hovorte najprv vy. Asi sa na to necítim..."

Gabrielle: 

Notte nás požiadala, aby sme jej porozprávali našu minulosť. Vyzerala tajomne, nedôverovala nám. Chcela som sa s ňou spriateliť, žiť len s Thomasom nebolo ono. Chýbali mi priatelia. Obrátila som sa na Toma. Zrejme pochopil a začal rozprávať. Príbehu som nepočúvala, poznala som ho takmer naspamäť. načúvala som jeho hlasu. Ten ma nikdy neomrzí...

Rozprával o svojej premene. Ako ho jedna upírka premenila, aby ho zachránila. Ako bojoval v nejakej občianskej vojne v Anglicku a utŕžil ranu do brucha. Vtedy ho uniesla a premenila. Ako ju raz zostrelili. Ako začal hľadať niekoho rovnakého, nejakého upíra. Ako našiel mňa, a zamiloval sa do mňa. Ako ma zachránil pred osudom a uniesol. Naše zážitky až doteraz. Očarene sa mi všetko premietalo pred očami. Ten príbeh som milovala. 

Pozrela som na Notte. Vyzerala zaujato, akoby niečo zvažovala. Potom pozrela na mňa. "Kto si bola predtým?" zaskočila ma otázkou.

"Jedna z 8 detí. Vyrastala som v šľachtickej rodine  Jonquille. Boli sme blízki priatela kráľa. Môj otec ale i tak nebol spokojný. Dal ma na vydaj, jednému starému vojvodovi z Lotrinska. Bolo to hrozné. Nemala som na výber. Omráčili ma a poslali na cestu. A vtedy ma našiel Thomas..." skrátila som svoj príbeh. "Ak sa nemýlim, mohla by si nám teraz porozprávať ten svoj?" usmiala som na na ňu. 

Jej reakcia ma prekvapila. Asi nemala veľa priateľov, preto nevedela dôverovať. Stále váhala. 

Nakoniec vzdychla. Nedočkavo som sa narovnala. Chystala sa nám to povedať. 

"Bola som sirota. Adoptovala si ma jedna rodina. Cvičila ma v boji s mečom, ako zabiť bez hhluku a podobne.  Bola to rodina nájomných vrahov. Bola som ich hrdosťou. Bola som najlepšia. Vyrastala som v Sicílii, prechádzala som sa v noci po uliciach. Vtedy ma premenil asi 50 ročný chlap." rozprávala. Ďalej opisovala tie pocity. Líšili sa od mojich. 

Ona pri tom trpela, ja som omdlela. Bola to silná osobnosť. Keď skončila, vyzerala tajomne. Nevedela om čítať v jej tvári. Akoby sa vrátila do minulosti a znova to prežívala. Zrazu vstala. 

"Asi by som mala ísť. Tu je moje číslo. Ak chcete, zavolajte." povedala a odišla. Nepokúsila som sa ju zastaviť. Prečo aj? Bola slobodná...Thomas mi stisol ruku a objal ma. Cez okno sme sledovali, ako Notte beží, beží preč od nás. 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
psychomaciatko z IP 195.91.108.*** | 23.6.2012 19:43
ake tak teraz bola celkom nudasmilesmilesmilesmile som zvedava, kedy to tam roztocite a ako bude pokracovat tento, zatial velmo slubne, rozvynuty pribehsmilesmilesmilesmilesmile
Ayumi z IP 88.212.37.*** | 23.6.2012 19:53
Ja viem, ale nemôžeme hneď ako sa stretneme hneď BUM, BUM akciu smile Potrebuje sa to trochu rozvinúť, musíme sa spoznať, a až potom, PRÁSK!! smile Veď dačo sa už určite stane.... smile
Watari Miku | 23.6.2012 22:34
Noooo som zvedavá, čo také sa stane .. ^^ zatiaľ je to naozaj tak trochu uspávacie *alebo to má na svedomí to, že nie som ďaleko od spánku?* neviem no ... ^^ A inak strááááášne KAWAII vzhľad... oveľa viac sa mi páči ako pôvodný.. smile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a šest