Moja a Tínina poviedka úvod1

Napsal Ayumi Kurosawa (») ve středu 20. 6. 2012 v kategorii Poviedka s Tínou, přečteno: 584×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

Táák tu je ,nech sa páči, úvod, ktorý potrebujete, aby ste to tu pochopili. Z mojej strany je to všetko. Profil Tíninej postavy nájdete samozrejme na jej blogu. Aby ste sa preklikávali tu aj sem :) Ešte síce nevieme, ako a kde budú články, akože už normálny príbeh, ale my sme vynaliezavé :3

Úvod z pohľadu Gabrielle:

S plačom som sa zvalila na posteľ. Nechcela som plakať, ale donútili ma k tomu. Nemali ma dať na vydaj, a už vobec nie tomu Vojvodovi z Lyonu. Keď som prvý raz uvidela jeho obraz, zhrozila som sa. Bol hrozne starý. Tvár mu hyzdilo mnoho jaziev, pravdepodobne z bitiek. Byť z urodzenej rodiny nie je ľahké. Sú to samé povinnosti, dbanie na vzovňajšku, a etikete. Aj keď som bola najmilšia dcéra, nedovolili mi vydať sa z lásky. Nanútia mi sobáš so starým a ohavným chlapom. Preto som protestovala. Preto som plakala.

S vrzgotom sa otvorili dvere. Vošla moja matka a komorná. A zopár stráží. Schúlila som sa za obrím vankúšom, ale bolo neskoro. Schmatli ma a strhli z postele. Vzpierala som sa, kričala som. Mlátila som rukami okolo seba. Jednému zo stráží som zlomila nos. Zavrčal a chytil ma pevnejšie.

Nepomáhalo to. Bola som príliž slabá. "Neboj, nebude to bolieť, moja drahá... Keď sa zobudíš, bude po všetkom" zašepkala matka smutne. Ani ona nesúhlasila s mojim sobášom. To všetko otec. So slzami v očiach som na ňu pozrela. Čo nebude bolieť? Strážca, ktorému som vrazila mi odpovedal. Udrel mi do hrude pasťou. Bolesť mi vystrelila do celého tela. Určite mi sposobil vnútorné krvácanie. Zacítila som krv v hrdle a vykašľala ju matke do tváre. Zhnusene ustúpila o krok ďalej. Potom sa mi pred očami zatemnilo. Našťastie ma držali, pretože inak by som spadla. Nič sm necítila okrem ohromnej blesti. Oči sa mi začali zatvárať. Bolesť bola proste príliž neznesiteľná, chcela som pred ňou ujsť. Zamdlela som.

Ospalo som otvorila oči. Bolo nezvyčajné, že som nebola vo svojej posteli. Všetko tu drnčalo. Prehadzovalo ma to z jednej strany na druhú. Vystrašene som sa posadila a obzerala. Bola som vo voze. Otvorila sm okienko a oslovila kočiša. "Kam ma to veziete? Vari neviete kto som?!" opýtala som sa rozhorčene a urodzeným tónom.

Kočiš sa ani neunúval otočiť. "Vaša matka mi to prikázala. Vediem vás vášmu novému manželovi do Lyonu." vysvetlil bez emócií. Zhíkla som. Priložila som si ruku na ústa. Nebolo slušné takto prejavovať emócie...Navyše sa mi v hrdle urobila hrča. Rezignovane som sa usadila na sedadlo. Vyhŕkli mi slzy. Hrýzla som si vnútornú stranu líc, aby som sa sústredila na niečo na niečo iné... Nedarilo sa mi to.


Zrazu voz zastal.Prekvapene som sa vyklonila z okienka. V ceste sme prekážku nemali, tak som sa znova otočila za kočišom. Nikto tam nesedel. Vyklonila som sa ešte viac. Na sedadle ležala mŕtvola. Mojho kočiša. Vykríkla som a v tom momente som na etiketu úplne zabudla. Možno mi boh dával šancu vzoprieť sa svojmu osudu. 
Tak som ju prijala. Sadla som si na jeho miesto, a prevalila ho na zem. Na mojich rukách bola krv. Ten pohľad sa mi zhnusil. Naplo ma. Už viem, ako sa matka cítila, keď mala na sebe moju krv. Snažila som sa sústrediť na riadenie koní, a po chvíli som na to zabudla. "Kam tak utekáš?" ozvalo sa spoza mňa veselým hlasom. Takmer som vypadla z miesta od ľaku. Mala som byť sama. Zrazu vedľa mňa sedel krásny chlapec, asi v mojom veku. Prekvapil ma. "J-ja...vzpieram sa svojmu sudu...."povedala som prvú somarinu, ktorá ma napadla. A ani som neklamala... "A ty tu čo robíš?"opýtala som sa . "Ja? Hladám si spoločníčku, možno snúbenicu. Ale o tom potom. Ak samozrejme túžiš po večnom živote a tak, poď so mnou... Staň sa mojou ženou" povedal a chytil ma za ruku. Áno, bol krásny, slušný, ale navrhol mi niečo, čo nebolo možné. "Večný život? Len prázdne slová..." zašepkala som a prehltla..


Nahol sa, chytil moju tvár do rúk a začal sa približovať. Teplo z jeho rúk ma hrialoo po celom tele. Toto bolo prvý raz, čo sa ma dotkol niekto iného pohlavia. Myslela som, že ma ide pobozkať. Telom mi prechádzala elektrina. Kašľala som na slušné sposoby, CHCELA som ho nechať. Zatvorila som oči. čakala som, že sa naše pery stretnú, ale nstalo sa tak. Cítila som, ako prešiel k mojmu krku. Vtom som tam zacítila ostrú bolesť. Šírila sa mi do celého tela. Chcela som kričať, vrieskať, ale nedalo sa. Tá bolesť ale bola iná, než s akou som sa doteraz stretla. Uspávala ma. Boli to ale hrozné muky. Bolo mi ale jasné, že ma kusol. Doteraz som na upírov neverila, ale začala som. Tá predstava ma ale nevystrašila. Večný život.... On to predsa sľúbil...

Keď som otvorila oči, ten neznámy chlapec ma objímal vo svojom náručí. Jeho dotyk bol teplý a nežný. Ovanul ma chladný vánok.  Pritúlila som sa k nemu tesnejšie. Objala som ho rukami okolo krku. Nahmatala som mu ale na chrbte niečo zvláštne. Prešla som po tom špičkami prstov. Až vtedy som si všimla, že nie sme v koči. A dokonca ani nikde na zemi, ani na koni. Ale vo vzduchu. A moj krásny snúbenec mal krídla. Nahol sa ku mne a zašepkal: "Budeš mojou naveky..." a s týmito slovami ma pobozkal.

_______________________________________________

nepozerajte na to s takým phľadom :D Vymýšlala som to na schodoch.... A nebojte, deku som mala. Aj psa, ale utekal všade možne, takže som ho zavrela doma. No a za prvé....som romantik, mám rada šťastné aj nešťastné príbehy(neviem vám povedať, ako skončia tieto hrdličky) :3

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
TiNa | 20.6.2012 07:06
Ayumii, už si to tu dala smile) včera mi nešiel nakopnúť skype....ďalšia časť na mojom blogu bude smile)) (len pre istotu xDD)
Ayumi Kurosawa | 20.6.2012 07:26
no čo si čakala? Už 3 alebo 4 dni som nič nepridala. A niekto na rebríčku sa ma snaží predbehnúť....Musím si ustážiť svoje 13. miesto, som naň hrdá smile
A neboj. Dnes ti už pošlem aj zbytok. A toten skype ma sere smile
Watari Miku | 20.6.2012 19:10
Milé, a naozaj sladučké .. smile Ale u teba som si na to zvykla, a nevadí to .. xDDD Nepreháňaš to až tak priveľmi .. ^-^


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedenáct a nula